Jhotwara, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08ATKPS4141F1ZK
Approx. Rs 35,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 1 Feet |
| Material Type | Vietnam Marble |
| Color | Multicolor |
| Finish | Multicolor |
| Suitable For | Home |
| Marble Quality | Standard Grade |
| Usage | Home Temple |
| Pattern | Painted |
| Usage/Application | Worship |
| Religious | Hindu |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Marble |
Approx. Rs 22,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Size | 2 Feet |
| Color | Multicolor |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | White Marble |
| 24 inch | 18 kg |
We are one of the leading manufacturer in marble God statue ,marble human statue ,marble bust and all type of marble sclupture . We provide quality of product with good price ranges and we believe to serve better to our customers . You can reach us via call ,main ,sms
Approx. Rs 21,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| God Name | Marble Durga Statue |
| Finish | Polished |
| Marble Type | White Marble |
| Price Range | 21000 |
| Handcrafted | Yes |
| Height -26 inch | Weight -40 kg |
Approx. Rs 31,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 3 feet |
| Color | Black |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Kali Mata Statue |
| Marble Type | Black Marble |
| Statue Form | Four Armed Kali Statue |
| Usage/Application | Worship |
| Weight (Kg) | 50 kg |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
| Base Shape | Rectangular |
Approx. Rs 11,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 2 feet |
| Color | Black |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Kali Mata Statue |
| Marble Type | Black Marble |
| Statue Form | Four Armed Kali Statue |
| Usage/Application | Worship |
| Weight (Kg) | 35 kg |
| Finish | Polished |
Approx. Rs 21,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 2 Feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Durga Statue |
| Marble Type | White Marble |
| Usage/Application | Worship |
| Finish | Polished |
| Posture | Sitting |
| 2 feet | 29 kg |
We are one of the leading manufacturer in marble God statue ,marble human statue ,marble bust and all type of marble sclupture . We provide quality of product with good price ranges and we believe to serve better to our customers.
Durga mata marble murti
Approx. Rs 35,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Size | 2 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| God Name | Durga Statue |
| Marble Type | White Marble |
Additional Information:
Approx. Rs 35,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Size | 2 feet |
| Suitable For | Home |
| God Name | Durga Statue |
| Color | Multicolor |
| Marble Type | Makrana Marble |
Additional Information:
Approx. Rs 91,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Size | 5 feet |
| Color | Multicolor |
| God Name | Marble Durga Statue |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Vietnam Marble |
| Usage/Application | Worship |
| Weight (Kg) | 250 kg |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
Additional Information:
Approx. Rs 32,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Size (Height) | 30 inch (2.5 ft) |
| Material | Marble |
| Color | Black |
| Suitable For | Temple |
| Finish | Polished |
| Size | 2 feet |
| God Name | Krishna Statue |
| Usage/Application | Worship |
| Marble Type | Black Marble |
| Weight (Kg) | 45 kg |
| Appearance | Glossy |
Additional Information:
Approx. Rs 65,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Color | Multicolor |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Durga Statue |
| Size | 5 feet |
Approx. Rs 26,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Color | Multicolor |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Durga Statue |
| Size | 2.5 feet |
Approx. Rs 98,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Durga Statue |
| Size | 6 feet |
Approx. Rs 35,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Durga Statue |
| Size | 5 feet |
| Marble Type | Vietnam Marble |
| Usage/Application | Worship |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
Approx. Rs 21,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| God/Deity | Dwarkadish Krishna |
| Size (Height) | 2 ft (24 in) |
| Statue Type | Marble dwarkadhish statue |
| Material | Mable |
| Color | White |
| Pattern | Painted |
| Size | 2 feet |
| Usage/Application | Worship |
| Religious | Hindu |
| 2 feet | Weight -50 kg |
Explore More Products
© Mukesh Moorti Bhandar. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited