Jhotwara, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08ATKPS4141F1ZK
Approx. Rs 28,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Size | 5 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Kali Mata Statue |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Statue Form | Four Armed Kali Statue |
| Usage/Application | Worship |
| Weight (Kg) | 200 kg |
| Finish | Polished |
Additional Information:
Approx. Rs 11,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| God/Deity | Marble navgrah |
| Size (Height) | 1 ft (12 in) |
| Color | Black |
| Material | Black Marble |
| Pose | Sitting |
| Pattern | Plain |
| Size | 1.6 feet |
| Usage/Application | Worship |
| Religious | Hindu |
| 1.6 feet | Weight of idol -12 kg per piece |
Approx. Rs 25,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Size | 18 inch |
| Color | White |
| God Name | Marble Durga Statue |
| Pattern | Painted |
| Religious | Hindu |
| 18 inch | 15 kg |
| Suitable For | Home |
| Usage/Application | Temple |
We are one of the leading manufacturer in marble God statue ,marble human statue ,marble bust and all type of marble sclupture . We provide quality of product with good price ranges and we believe to serve better to our customers . You can reach us via call ,main ,sms
Additional Information:
Approx. Rs 16,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Marble |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Radha Krishna Statues |
| Size | 1.5 feet |
| Statue Form | Murugan With Peacock |
| Usage/Application | Worship |
| Weight (Kg) | 20 kg |
| Finish | Polished |
| Packaging Type | Wooden Box |
Additional Information:
Approx. Rs 9,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Color | Black |
| Material | black marble |
| Size | 18 inch |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Worship |
| Religious | Hindu |
| 18 inch | Per piece weight -11 kg |
Explore More Products
© Mukesh Moorti Bhandar. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited