Jhotwara, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08ATKPS4141F1ZK
Approx. Rs 55,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 1.5 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
We are one of the leading manufacturer in marble God statue ,marble human statue ,marble bust and all type of marble sclupture . We provide quality of product with good price ranges and we believe to serve better to our customers . You can reach us via call ,main ,sms
Approx. Rs 62,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 4 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
Approx. Rs 35,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Statue Height | 24 in |
| Marble Type | White Makrana |
| Finish | Polished |
| Posture | Standing |
| Usage | Home Temple |
| With Base | Yes |
| Color Style | Plain White |
| Weight | Up to 25 kg |
Approx. Rs 21,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Marble Type | Vietnam Marble |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Laxmi Statue |
| Finish | Polished |
| Size | 2 feet |
| Usage/Application | Worship |
| Weight (Kg) | 50 kg |
| Appearance | Glossy |
Additional Information:
Approx. Rs 25,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Marble Type | Vietnam Marble |
| Color | White |
| God Name | Laxmi Statue |
| Suitable For | Temple |
| Finish | Polished |
| Size | 2 FEET |
| Usage/Application | Worship |
| Weight (Kg) | 50 KG |
| Appearance | Glossy |
Approx. Rs 18,000 / pairGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 pair |
| Size | 2.5 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Laxmi Statue |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Usage/Application | Worship |
| Weight (Kg) | 100 kg |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
Additional Information:
Approx. Rs 21,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 2 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Laxmi Statue |
Approx. Rs 41,000 / pairGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 2.5 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Laxmi Statue |
Approx. Rs 18,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Color | White |
| God Name | Laxmi Statue |
| Suitable For | Home |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Marble Type | White Marble |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 25,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 2 feet |
| Color | Black |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Black Marble |
| Finish | Polished |
Approx. Rs 28,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Marble Type | Vietnam Marble |
| Color | Multicolor |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Laxmi Statue |
| Finish | Polished |
| Size | 2 feet |
| Usage/Application | Worship |
| Weight (Kg) | 50 kg |
| Appearance | Glossy |
Additional Information:
Explore More Products
© Mukesh Moorti Bhandar. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited