Jhotwara, Jaipur, Rajasthan
GST No. 08ATKPS4141F1ZK
Approx. Rs 65,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 3.5 feet height |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| God Name | Ram Darbar Statue |
| Marble Type | White Marble |
| Statue Form | Ram Darbar With Hanuman Ji |
We are one of the leading manufacturer in marble God statue ,marble human statue ,marble bust and all type of marble sclupture . We provide quality of product with good price ranges and we believe to serve better to our customers . You can reach us via call ,main ,sms
Approx. Rs 24,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Size | 2 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| God Name | Durga Statue |
| Marble Type | Vietnam Marble |
| Usage/Application | Worship |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
Approx. Rs 45,000 / SetGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Size | 3 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Ram Darbar Statue |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Usage/Application | Worship |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
Approx. Rs 18,000 / SetGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Size | 2.5 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Ram Darbar Statue |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Statue Form | Ram Darbar With Hanuman Ji |
| Usage/Application | Worship |
| Weight (Kg) | 60 kg |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
Approx. Rs 45,000 / SetGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Size | 2 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Ram Darbar Statue |
| Marble Type | Vietnam Marble |
| Statue Form | Ram Darbar Without Hanuman Ji |
| Usage/Application | Worship |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
Additional Information:
Approx. Rs 21,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Size | 1.5 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| God Name | Ram Darbar Statue |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Usage/Application | Worship |
| Weight (Kg) | 30 kg |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
We are one of the leading manufacturer in marble God statue ,marble human statue ,marble bust and all type of marble sclupture . We provide quality of product with good price ranges and we believe to serve better to our customers . You can reach us via call ,main ,sms
Additional Information:
Approx. Rs 21,000 / SetGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 1.5 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Ram Darbar Statue |
Approx. Rs 35,000 / SetGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 2 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| God Name | Ram Darbar Statue |
Approx. Rs 45,000 / SetGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 2 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Ram Darbar Statue |
Approx. Rs 26,000 / SetGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 1.5 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| God Name | Ram Darbar Statue |
Approx. Rs 35,000 / SetGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 1.5 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
| God Name | Ram Darbar Statue |
Approx. Rs 55,000 / SetGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 3 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Home |
We are one of the leading manufacturer in marble God statue ,marble human statue ,marble bust and all type of marble sclupture . We provide quality of product with good price ranges and we believe to serve better to our customers . You can reach us via call ,main ,sms
Approx. Rs 45,000 / SetGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 2.5 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Ram Darbar Statue |
We are one of the leading manufacturer in marble God statue ,marble human statue ,marble bust and all type of marble sclupture . We provide quality of product with good price ranges and we believe to serve better to our customers . You can reach us via call ,main ,sms
Approx. Rs 28,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 2 feet |
| Color | White |
| Installation Place | Indoor |
| Usage/Application | Worship |
| 2 feet | 28 kg |
We are one of the leading manufacturer in marble God statue ,marble human statue ,marble bust and all type of marble sclupture . We provide quality of product with good price ranges and we believe to serve better to our customers . You can reach us via call ,main ,sms
Approx. Rs 28,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size | 2 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 40 kg |
| Appearance | Glossy |
Approx. Rs 24,000 / SetGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Size | 1.5 feet |
| Color | Multicolor |
| Suitable For | Home |
| God Name | Ram Darbar Statue |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Statue Form | Ram Darbar With Hanuman Ji |
| Usage/Application | Worship |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
Approx. Rs 61,000 / SetGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Size | 3.5 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Ram Darbar Statue |
| Marble Type | Vietnam Marble |
| Statue Form | Ram Darbar With Hanuman Ji |
| Usage/Application | Worship |
| Weight (Kg) | 200 kg |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
Additional Information:
Approx. Rs 61,000 / SetGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Size | 3 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Ram Darbar Statue |
| Marble Type | Vietnam Marble |
| Statue Form | Ram Darbar With Hanuman Ji |
| Usage/Application | Worship |
| Weight (Kg) | per piece weight 75 kg |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
Additional Information:
Approx. Rs 95,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Size (Height) | 2 ft |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Color | White |
| Statue Composition | Ram; Sita; Laxman; Hanuma |
| Suitable For | Home |
| God Name | Ram Darbar Statue |
| Painting Style | Plain White |
| Pose | Standing |
| Size | 2 Feet |
| Usage/Application | Worship |
| Price Range | 51000 |
| Finish | Polished |
| Bottom length | 2 feet |
| Wash Care | Life time gurranty |
Approx. Rs 32,000 / pairGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 pair |
| Size | 2.5 feet |
| Color | Multicolor |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Ram Darbar Statue |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Usage/Application | Worship |
| Weight (Kg) | 60 kg |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
Additional Information:
Approx. Rs 23,000 / pairGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 pair |
| Size | 2.5 feet |
| Color | Multicolor |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Ram Darbar Statue |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Usage/Application | Worship |
| Weight (Kg) | 70 kg |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
Additional Information:
Approx. Rs 24,000 / pairGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 pair |
| Size | 3 feet |
| Color | White |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Ram Darbar Statue |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Usage/Application | Worship |
| Weight (Kg) | 60 kg |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
Additional Information:
Approx. Rs 24,000 / pairGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 pair |
| Size | 3 feet |
| Color | Multicolor |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Ram Darbar Statue |
| Marble Type | Makrana Marble |
| Weight (Kg) | 100 kg |
| Finish | Polished |
| Appearance | Glossy |
Additional Information:
Explore More Products
© Mukesh Moorti Bhandar. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited